Założenie hodowli

Awatar użytkownika
GREENSNAILS
Posty: 2
Lokalizacja: KALISZ

Założenie hodowli

Postautor: GREENSNAILS » 03 kwie 2019, 10:27

Witam serdecznie wszystkich forumowiczów.

W związku z narodzeniem w rodzinie się pomysłu na otworzenie hodowli ślimaków Muller/Maxima. Mam parę pytań.

Przewertowaliśmy wiele artykułów Polskich i nawet zagranicznych dotyczących prowadzenia hodowli. Nie które opinie są czasem
skrajnie różne, więc ciężko jest początkującemu zająć jakieś stanowisko.

Dysponujemy działką o powierzchni 51arów, zapleczem w postaci budynków gospodarczych do reprodukcji oraz tunelu foliowego do wstępnego tuczu.
Na działce znajduje się studnia głębinowa z której mamy możliwość czerpania wody. Infrastrukturę jak wypisałem powyżej mamy dostępną. Wiadomo zostaje przygotowanie pola, ogrodzenia, nawodnienia itp.

Po przeanalizowani wszystkich wytycznych zdecydowaliśmy o rozpoczęciu hodowli 10t ślimaka.
Jako swoje wsparcie szkoleniowe i dostawcę reproduktorów mamy zamiar wybrać hodowle "MOKRY DWÓR" spod Konina. Może macie jakieś informacje o współpracy z nimi ?

Teraz mam parę pytań do was hodowców z doświadczeniem :
Czy wielkość pola wystarczy na planowaną ilość ?
Ile według was reproduktora na tą ilość 10 t potrzeba ?
Jakie jest zużycie paszy na 1kg ślimaka ?
Na jaką ilość I klasy można liczyć z tych 10 t ? (zachowując wszystkie wytyczne i normy)
Na co zwrócić szczególną uwagę przy zakupie reproduktorów ?
Czy warto zakupić reproduktorów z nawiązką ? (lecz żeby nie doszło do przegęszczenia)
Czy według was warto praktykować tunel do wstępnego tuczu ?


Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.
R E K L A M A
0543
Posty: 635
Lokalizacja: Wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Założenie hodowli

Postautor: 0543 » 03 kwie 2019, 12:09

Witam dla mnie ten sezon już jest zmarnowany chyba że slimaki juz masz na stolach i na nich kubki
Awatar użytkownika
GREENSNAILS
Posty: 2
Lokalizacja: KALISZ

Re: Założenie hodowli

Postautor: GREENSNAILS » 03 kwie 2019, 12:25

0543 pisze:Witam dla mnie ten sezon już jest zmarnowany chyba że slimaki juz masz na stolach i na nich kubki


Mam na myśli przyszyły sezon, ten rok traktuje jako rok do pełnego przygotowania oraz przyuczenia do hodowli.
jarek
Posty: 28
Lokalizacja: wielkopolska
Hoduję: Müller

Re: Założenie hodowli

Postautor: jarek » 05 kwie 2019, 21:23

nie odwarzył bym sie na 10 ton bez praktyki .zrób początek od 1 tony nabierzesz doswiadczenia i masz swojego reproduktora za darmo a tak to wydasz kupę kasy na 200-250 kg. reproduktora. nie piszaesz jakiego slimaka chcesz hodować
Cornu-Aspersa Wroci
Posty: 12
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Założenie hodowli

Postautor: Cornu-Aspersa Wroci » 17 kwie 2019, 12:08

Witam popieram Jarka zacznij od 2000 osesków , a na koniec będziesz miał swojego reproduktor którego sam sobie zbierzesz , wybierzesz odpowiednią metodę zabezpieczeń antyucieczkowych , nie stosuj soli miałkiej obniżania ślimaki ja zastosowałem U siebie siatkę własnej roboty z dwoma kieszeniami rewelacja
Thationquall
Posty: 1
Lokalizacja: Mława

Re: Założenie hodowli

Postautor: Thationquall » 23 sie 2019, 11:51

A od czego najlepiej zacząć? Co hodować i ile miejsca zagospodarować pod fermę?
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Założenie hodowli

Postautor: Jackob29 » 23 sie 2019, 20:21

Jak to ktoś niedawno tutaj napisał "nie bierze się za hodowle ślimaka, jeśli nie chce Ci się nawet przeszukać forum, by się dowiedzieć podstaw"
Helix
Posty: 14
Lokalizacja: brak

Re: Założenie hodowli

Postautor: Helix » 06 wrz 2019, 23:24

Odradzam hodowlę ślimaków, to biznes dla pasjonatów, którzy mają pieniądzę na takie hobby i tyle.
dawideo1994
Posty: 123
Lokalizacja: Dąbrowa
Hoduję: Müller

Re: Założenie hodowli

Postautor: dawideo1994 » 06 wrz 2019, 23:30

Helix pisze:Odradzam hodowlę ślimaków, to biznes dla pasjonatów, którzy mają pieniądzę na takie hobby i tyle.


Na jakiej podstawie piszesz takie rzeczy??
R E K L A M A
SnailsHodowca
Posty: 228
Lokalizacja: Łodzkie
Hoduję: Müller

Re: Założenie hodowli

Postautor: SnailsHodowca » 18 wrz 2019, 10:12

W dzisiejszych czasach czy to hodowla slimakow, bydla, trzody jak nie ma swojej skali to sie nic nie oplaca. Niskotowarowe hodowle sa nierentowne tak jak i wszystko. Jedyne ilosci moga nam cos pokazac.
Ja przy hodowli 15 ton nie narzekam ale tez mam przy tym odpowiednia ilosc pracy. Niestety hodowla slimakow to nie lezenie w lozku bo gdzies napisali ze to zajmuje 15 minut dziennie. Jak sie zawinie rekawy to i efekty widac, cos za cos ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości