Suszenie slimaków

Zbych45
Posty: 30
Lokalizacja: POLSKA
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: Zbych45 » 09 sie 2019, 08:14

Poducha na końcu oznacza,że są dobrze napasione.Jak są twarde na końcu i nie łamie się" kołnierzyk" to są gotowe.Sprawdż pod kilkoma paletami czy nie masz już wkręconych ślimaków.Kopulowanie ślimaków obserwuje się skoro świt.Wtedy jeszcze nie zdąża się schować,
R E K L A M A
Sylka
Posty: 11
Lokalizacja: kujawsko pomorskie
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: Sylka » 09 sie 2019, 19:17

dzięki, czyli pozostaje czekać i obserwować kiedy zaczną kopulować, a twoim zdaniem to pewnie na dniach, skoro są już takie powywijane i twarde?
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: skorupiak » 10 sie 2019, 09:37

Młodsze nie wywinięte ślimaki też kopulują, w zeszłym sezonie mnóstwo takich obserwowałem
LuMa
Posty: 45
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Suszenie slimaków

Postautor: LuMa » 11 sie 2019, 13:28

Witam, czy ktoś suszy ślimaki i polewa w skrzynkach? Zbiór do worka - niewielka ilość ok. 2-3 kg. do skrzynki worek. skrzynka na skrzynkę. Zastanawiam się czy jak przez pierwsze dni będą się wypróżniały to nie będzie się robić błoto, odchody z góry na dół będą lecieć czy może zdążą sie zasuszyć (3 - 4 skrzynki jedna na drugiej). Czy nie przejmować się odchodami przez trzy dni a potem każdy worek do wody i dokładnie umyć i do suszenia? Suszenie w skrzynkach - po wypróżnieniu cały czas w tych samych workach w przewiewne, zacienione miejsce i wentylator?

Ktoś może zaproponować ulepszenie, korektę. Mam wrażenie że suszenie to najmniej opanowany proces, bo sposobów nawet jeden hodowca stosuje kilka jednocześnie.

Jeśli ktoś ma porównanie - czy budować stoły do suszenia, czy w workach, czy inny wariant - prosiłbym o wskazanie wg. niego najlepszego.

Dzięki.
Zbych45
Posty: 30
Lokalizacja: POLSKA
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: Zbych45 » 13 sie 2019, 07:26

Zobacz sobie na stronie "snails pol" oni maja tam pokazany sposób mycia i suszenia.Ja korzystam z tego rozwiązania.Wydaje mi się że jest to najlepszy sposób.Wcześniej miałem klatki z kurtynkami ale na dnie robiło się bagno.
Zbych45
Posty: 30
Lokalizacja: POLSKA
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: Zbych45 » 30 sie 2019, 13:03

Wiecie może co może być przyczyną padania ślimaków w siatkach podczas dosuszania ślimaków na regałach?Wybieram z klatek żywe a po dwóch dniach dosuszania padają i widać w siatkach puste muszle.Mają miejsce w workach.
Sylka
Posty: 11
Lokalizacja: kujawsko pomorskie
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: Sylka » 04 wrz 2019, 14:35

no właśnie też się zastanawiam, może ktoś doświadczony podpowie, co taka cisza?????
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: Jackob29 » 04 wrz 2019, 21:07

Też się chętnie dowiem
Mojakolej
Posty: 45
Lokalizacja: Lubelskie
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: Mojakolej » 24 wrz 2019, 08:39

A czy ktoś zrusza slimaki podczas suszenia? Zruszalem aby wszystkie w miarę luźno były w worku A nie pozlepiane jeden do drugiego. Efekt taki że w pomieszczeniu przy wilg. 40 proc i temp 24st nagle wzrasta wilgotność do 60-70proc po tym jak się prawie wszystkie wybudzaja. Jeśli ktoś robi taki zabieg niech opowie jak i kiedy i w jakich warunkach to robi.
R E K L A M A
skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: skorupiak » 24 wrz 2019, 10:10

Jak długo je suszysz?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości