Suszenie slimaków

skorupiak
Posty: 890
Lokalizacja: mazowieckie
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: skorupiak » 30 sty 2020, 13:42

W zeszłym roku póżno zbierałem ślimaki,było chłodno i bardzo wilgotno,ślimaki długo sie zamykały
R E K L A M A
dawideo1994
Posty: 123
Lokalizacja: Dąbrowa
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: dawideo1994 » 24 sie 2020, 16:10

Według was jaki osuszacz lepiej się sprawdzi w pomieszczeniu do suszenia ślimaków i później do ich przechowania. Kondensacyjny czy adsorpcyjny? Pomieszczenie ma około 60 m2
Mr.Tomq
Posty: 56
Lokalizacja: ok.Częstochowa
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: Mr.Tomq » 24 sie 2020, 16:46

ja mam to; https://allegro.pl/oferta/osuszacz-powi ... 8958703395
PLUSY -- dobrze osusza , dużo funkcji , wybieram przy jakiej wilgotności ma się załączyć i wyłączyć , tryb automatyczny
MINUS -- gdy pracuje to wydziela ciepło , a ślimaki powinny mieć sucho i chłodno, ale chyba wszystkie osuszacze tak mają
dawideo1994
Posty: 123
Lokalizacja: Dąbrowa
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: dawideo1994 » 24 sie 2020, 17:01

A jakie masz duże pomieszczenie?
Mojakolej
Posty: 45
Lokalizacja: Lubelskie
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: Mojakolej » 24 sie 2020, 22:11

Ja mam podobny osuszacz ale uzywam tylko w trakcie reprodukcji jak jeszcze zimno na dworze. Suszenie slimaka najlepszy przeciag odpowiedni. Chociaz w tym roku susze w tunel
Mr.Tomq
Posty: 56
Lokalizacja: ok.Częstochowa
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: Mr.Tomq » 24 sie 2020, 23:03

Osuszacza używam tylko w trakcie przechowywania ( pomieszczenie 25 m2 ) + do tego duuużo wiatraków. Na jakiś czas to wystarcza , chcąc przechowywać dłużej to już raczej chłodnia .
Inna sprawa suszenie---- ja suszę w stodole ,dobry jest też jakiś namiot ...ogólnie bardzo przewiewne pomieszczenie.
Wadera
Posty: 1
Lokalizacja: łódzkie
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: Wadera » 12 paź 2021, 14:12

Szanowni, czy w pomieszczeniu do suszenia powinna być wysoka temperatura? 24-26 stopni?
Bo szczerze suszę ślimaki w pomieszczeniu które ma dobra wentylację i mocny wiatrak, ale mam tam temp zbliżoną do zewnętrznej, nie mam tam ogrzewania ani sterownika ciepła.
Będę wdzięczna za info, to mój pierwszy zbiór.
Jackob29
Posty: 281
Lokalizacja: Polska
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: Jackob29 » 13 paź 2021, 12:23

Im wyższa temperatura tym niższa wilgotność powietrza, a przy obecnej pogodzie powietrze jest dość wilgotne, więc im cieplej tym lepiej.
Gumis1970
Posty: 85
Lokalizacja: Walbrzych
Hoduję: Müller

Re: Suszenie slimaków

Postautor: Gumis1970 » 08 lis 2021, 11:48

R E K L A M A
Dwa šlimoki
Posty: 1
Lokalizacja: Ślask

Re: Suszenie slimaków

Postautor: Dwa šlimoki » 08 lis 2022, 21:40

Ja mam inny problem i proszę o rade…
Podczas suszenia w workach w przewiewnym budynku plus wentylatory, ślimaki zaczęły się cofać/ wsciagać/ chować w głąb skorupy, co to oznacza?? Co z tym zrobić???
To jest nasz pierwszy i ostatnio rok hodowli:(

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości